YAP-ın seçkilərdə səlahiyyətli nümayəndələrinin adları açıqlandı- SİYAHI

Milli Məclisə keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) səlahiyyətli nümayəndələri və maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndələrinin adları məlum olub.

İdarə Heyətinin iclasında YAP-ın 77 səlahiyyətli nümayəndəsi və 1 maliyyə məsələləri üzrə nümayəndəsi təyin olunub.

SİYAHI

 

 

 

Sıra sayı

 

 

Soyadı, adı, atasının adı

 

 

Doğulduğu il

 

Əsas iş və ya xidmət yeri, tutduğu vəzifə

 

Təhkim olunduğu seçki komissiyası

 

1.

 

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

 

1941

YAP Veteranlar Şurasının sədri, İdarə Heyətinin

üzvü

MSK
 

2.

Abasov Emil Tofiq oğlu  

1976

YAP Pirallahı rayon təşkilatının sədri MSK
 

3.

Babayev Əmir Baxşəli oğlu  

1956

YAP Şərur rayon təşkilatının sədri 1, 2 saylı DSK
4. Məmmədov İsa Mustafa oğlu 1960 YAP Babək rayon təşkilatının sədri 3 saylı DSK
 

5.

Cəfərli Elman Yusif oğlu  

1976

YAP Naxçıvan şəhər təşkilatının sədri  

4 saylı DSK

6. İbrahimov Qadir Abbas oğlu 1956 YAP Culfa rayon təşkilatının sədri 5 saylı DSK
 

7.

İsmayılov Ehtibar Şəhrud oğlu  

1959

YAP Ordubad rayon təşkilatının

sədri

 

6 saylı DSK

 

8.

Nağıyev Muxtar Teymur oğlu  

1959

YAP Səbail rayon təşkilatının sədri  

7 saylı DSK

 

9.

 

İsmayılov Vüsar Qəşəm oğlu

 

1973

YAP Binəqədi rayon təşkilatının sədri  

8, 9, 10, 11

saylı DSK

 

10.

Əhmədov Namiq Məcid oğlu  

1961

YAP Xəzər rayon təşkilatının sədri 12, 13, 14

saylı DSK

 

11.

 

Nəbiyev Bəxtiyar Eyvaz oğlu

 

1978

YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri  

15, 16, 17

saylı DSK

 

12.

Vəliyev Samir Əhməd oğlu  

1972

YAP Nərimanov rayon təşkilatının sədri 18, 19, 20

saylı DSK

 

13.

 

Süleymanov Azər Abdul oğlu

 

1963

 

YAP Nəsimi rayon təşkilatının sədri

 

21, 22, 23

saylı DSK

 

14.

Vəlibəyov Ramil Vaqif oğlu  

1986

YAP Nizami rayon təşkilatının sədri 24, 25 saylı DSK
 

15.

Xudadanov Araz Tofiq oğlu  

1977

YAP Sabunçu rayon təşkilatının sədri 26, 27, 28,

29 saylı DSK

 

 

16.

 

Seyidov Vüqar Səməndər oğlu

 

 

1970

 

YAP Suraxanı rayon təşkilatının sədri

 

30, 31, 32

saylı DSK

 

17.

Rəhimzadə Vüqar Gəncəli oğlu  

1967

YAP Xətai rayon təşkilatının sədri 33, 34, 35,

36 saylı DSK

 

18.

 

Əliyev Qafar Məmməd oğlu

 

1960

YAP Qaradağ rayon təşkilatının sədri  

37 saylı DSK

 

19.

Aslanov Bayram Mirazim oğlu  

1987

YAP Gəncə şəhər təşkilatının sədri 38, 39, 40,

41 saylı DSK

 

20.

Hüseynov Ramiz Ağəli oğlu  

1970

YAP Sumqayıt şəhər təşkilatının

sədri

42, 43, 44,

45, 46, 47

saylı DSK

 

21.

Əliyev Abbas İslam oğlu  

1982

YAP Abşeron rayon təşkilatının sədri 48, 49,50

saylı DSK

 

22.

Qəhrəmanov Zahir Məmmədyar oğlu 1959 YAP Şirvan şəhər təşkilatının sədri 51 saylı DSK
23. Əliyev Rafiq Vaqif oğlu 1983 YAP Yevlax rayon təşkilatının sədri 52, 53 saylı DSK
 

24.

Mustafayev Bəxtiyar Mustafa oğlu  

1985

YAP Mingəçevir şəhər təşkilatının sədri 54 saylı DSK
25. Baxşiyev Samir Vadim oğlu 1980 YAP Siyəzən rayon təşkilatının sədri 55 saylı DSK
26. Balabəyov Mehdi Eyyub oğlu 1970 YAP Şabran rayon təşkilatının sədri 56 saylı DSK
 

27.

Balaqadaşov Məhəmməd

Müslüm oğlu

 

1956

YAP Xaçmaz rayon təşkilatının sədri 57, 58 saylı DSK
 

28.

Hüseynova Fidan Nizami qızı  

1987

YAP Quba rayon təşkilatının sədri 59, 60 saylı DSK
 

29.

İbramxəlilov David Nurəddin oğlu  

1955

YAP Qusar rayon təşkilatının sədri 61 saylı DSK
30. Cəbrayılov Ayaz Akif oğlu 1970 YAP Kürdəmir təşkilatının sədri 62 saylı DSK
 

31.

İbrahimov İsmayıl Hüseyn oğlu  

1984

YAP Hacıqabul rayon təşkilatının sədri 63 saylı DSK
 

32.

Əhmədov Elmar Ağakişi oğlu  

1976

YAP Salyan rayon təşkilatının sədri 64, 65 saylı DSK
33. Əzizov Elşən Zeynal oğlu 1984 YAP Saatlı rayon təşkilatının sədri 66 saylı DSK
 

34.

Rüstəmov Varis Rüstəm oğlu  

1990

YAP Sabirabad təşkilatının sədri 67, 68 saylı DSK
 

35.

Qurbanlı Kamil Məhəmməd oğlu  

1978

YAP Biləsuvar rayon təşkilatının sədri 69 saylı DSK
 

36.

Fərzəliyev Ülvi Cəlil oğlu  

1984

YAP Neftçala rayon təşkilatının

sədri

70 saylı DSK
 

37.

Mirxaslı Mirsüleyman Mirismayıl oğlu  

1961

YAP Cəlilabad rayon təşkilatının sədri 71, 72 saylı DSK
38. Əliyev Seyfəddin Abusət oğlu 1972 YAP Masallı rayon təşkilatının sədri 73, 74 saylı DSK
 

39.

 

Alışov Anar Xalığ oğlu

 

1986

YAP Yardımlı rayon təşkilatının sədri  

75 saylı DSK

 

40.

Əmənullayev İqbal Qabil oğlu  

1963

YAP lənkəran rayon təşkilatının

sədri

76, 77, 78

saylı DSK

41. Cəfərov Həbib Zərxan oğlu 1977 YAP Astara rayon təşkilatının sədri 79 saylı DSK
 

42.

Mirzəyev Malik Soltanağa oğlu  

1975

YAP Lerik rayon təşkilatının sədri 80 saylı DSK
 

43.

Ağayev Səfa Malik oğlu  

1962

YAP İmişli rayon təşkilatının sədri 81, 82 saylı DSK
44. Səfərov Müşfiq Arzuman oğlu 1978 YAP Beyləqan təşkilatının sədri 83 saylı DSK
45. Şamıyeva Nazimə Pəsərək qızı 1971 YAP Füzuli rayon təşkilatının sədri 84 saylı DSK
 

46.

Əhmədov Rövşən Nağı oğlu  

1968

YAP Ağcabədi rayon təşkilatının

sədri

85, 86 saylı DSK
 

47.

Qasımov Qasım Nurməhəmməd

oğlu

 

1959

YAP Qobustan rayon təşkilatının

sədri

87 saylı DSK
48. Qasımlı Tural Şahnəzər oğlu 1982 YAP Şamaxı rayon təşkilatının sədri 88 saylı DSK
 

49.

Muradov Zaur Fazil oğlu  

1978

YAP İsmayıllı

rayon təşkilatının sədri

89 saylı DSK
50. Abdullayev Füzuli Tahir oğlu 1976 YAP Ağsu rayon təşkilatının sədri 90 saylı DSK
 

51.

Şükürov Sahib Yunis oğlu  

1972

YAP Göyçay təşkilatının sədri 91, 92 saylı DSK
 

52.

 

Rəcəbov Əlişah Rəcəb oğlu

 

1967

 

YAP Ağdaş rayon təşkilatının sədri

 

93 saylı DSK

 

53.

Abdullayeva Şəhla Əhməd qızı  

1963

YAP Ucar rayon təşkilatının sədri 94 saylı DSK
 

54.

Əliyev İlkin Böyükağa oğlu  

1982

YAP Zərdab rayon təşkilatının sədri 95 saylı DSK
 

55.

Qocayev Samir Hatəm oğlu  

1987

YAP Goranboy rayon təşkilatının

sədri

96 saylı DSK
56. Əsədov Eldar Garay oğlu 1961 YAP Tərtər rayon təşkilatının sədri 97 saylı DSK
 

57.

Şadlinskaya Faqət Nəcəb qızı  

1964

YAP Bərdə rayon təşkilatının sədri 98, 99 saylı DSK
58. İsayev Vüqar Sabir oğlu 1970 YAP Göygöl rayon təşkilatının sədri 100 saylı DSK
59. Bayramov Gündüz Çankay oğlu 1972 YAP Samux rayon təşkilatının sədri 101 saylı DSK
60. Vəliyev Fəxrəddin Vəli oğlu 1955 YAP Şəmkir rayon təşkilatının sədri 102, 103

saylı DSK

 

61.

Nağıyev Rüstəm Vaqif oğlu  

1972

YAP Gədəbəy

rayon təşkilatının sədri

104 saylı DSK
 

62.

Pənahov Nihad Məmmədtağı oğlu  

1991

YAP Tovuz rayon təşkilatının sədri 105, 106,

107 saylı DSK

63. Hacıyev Etibar Cəfər oğlu 1972 YAP Ağstafa rayon təşkilatının sədri 108 saylı DSK
 

64.

Nəbiyev Anar Telman oğlu  

1970

YAP Qazax rayon təşkilatının sədri 109 saylı DSK
65. Balayev Azad Rizvan oğlu 1963 YAP Balakən rayon təşkilatının sədri 110 saylı DSK
 

66.

Ramazanov Fərid Səfər oğlu  

1990

YAP Zaqatala rayon təşkilatının

sədri

111, 112

saylı DSK

 

67.

Allahverdiyev Natiq Şükür oğlu  

1972

YAP Qax rayon təşkilatının sədri 113 saylı DSK
 

68.

 

Mikayılov Daşqın Gündüz oğlu

 

1985

 

YAP Şəki rayon təşkilatının sədri

 

114, 115

saylı DSK

69. Ağasəfov Abil Adil oğlu 1965 YAP Qəbələ rayon təşkilatının sədri 116 saylı DSK
70. Məhərrəmov Saleh Calal oğlu 1967 YAP Oğuz rayon təşkilatının sədri 117 saylı DSK
71. Quliyev Mansur Söhbət oğlu 1972 YAP Ağdam rayon təşkilatının sədri 118, 119

saylı DSK

 

72.

Fərzəliyev Arif Aydın oğlu  

1960

YAP Cəbrayıl rayon təşkilatının sədri 120 saylı DSK
73. İlyasov İlqar Süleyman oğlu 1972 YAP Laçın rayon təşkilatının sədri 121 saylı DSK
 

74.

Əliyev Vahid Surxay oğlu  

1961

YAP Xocalı rayon təşkilatının sədri 122 saylı DSK
 

75.

Misirov Həbib Məhərrəm oğlu  

1979

YAP Kəlbəcər rayon təşkilatının

sədri

123 saylı DSK
76. Əliyev Təvəkkül Böyükkişi oğlu 1959 YAP Şuşa rayon təşkilatının sədri 124 saylı DSK
 

77.

 

Quluzadə Natiq Qurban oğlu

 

1984

YAP Zəngilan rayon təşkilatının sədri  

125 saylı DSK

 

 

Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə 2024-cü ildə sentyabrın 1-nə təyin edilmiş seçkilərlə əlaqədar Yeni Azərbaycan Partiyasının maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndəsinin

SİYAHISI

 

 

Sıra sayı

 

 

Soyadı, adı, atasının adı

 

Əsas iş və ya xidmət yeri, tutduğu vəzifə

 

1.

Tağıyev Əhliman Safalan oğlu YAP Mərkəzi Aparatı rəhbərinin müavini

 

Əvvəlki məqalə

“Orban səhv edir, çünki Putin yalnız güc dilindən anlayır”

Sonrakı məqalə

Sabah hava necə olacaq?