YAP-ın 64 rayon təşkilatına yeni sədrlər təyin olunub –TAM SİYAHI

Yeni Azərbaycan Partiyasının yerli təşkilatlarının yeni sədrləri məlum olub.

YAP İdarə Heyətinin bu gün keçirilən iclasında Yeni Azərbaycan Partiyasının 64 rayon və şəhər təşkiltına yeni sədrlər təyin olunub.
Siyahını təqdim edirik:

 

Sıra

Soyadı, adı, atasının adı Nəzərdə tutulan YAP rayon (şəhər)

təşkilatı

Təvəllüdü Təhsili, təhsil müəssisəsinin adı YAP-a

daxil olduğu il

YAP-da tutduğu vəzifə və həmin vəzifədə iş stajı, il Tutduğu digər vəzifə Qeyd
Abşeron-Xızı iqtisadi rayonu üzrə
1. Hüseynov Ramiz Ağəli oğlu Sumqayıt 16.07.1970 Ali, Sumqayıt Dövlət Universiteti 1999 YAP Sumqayıt şəhər təşkilatının sədri,

4

Sumqayıt Dövlət Universiteti, Prorektor Şəhər təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

2. Əliyev Abbas İslam oğlu Abşeron 24.09.1982 Ali, Bakı Dövlət Universiteti 2006 YAP Abşeron rayon təşkilatının Aparat rəhbəri, 15
3. Quliyev Ayaz Sərvər oğlu Xızı 12.08.1988 Ali, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası, Dövlət İdarəçilik

Akademiyası (IV kurs)

2012 Rayon İcra Hakimiyyətində Sənədlərlə və Vətəndaşların

müraciətləri ilə iş şöbəsinin müdiri

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Dağlıq Şirvan iqtisadi rayonu üzrə
4. Abdullayev Füzuli Tahir oğlu Ağsu 19.06.1976 Ali, Bakı Asiya Universiteti 2001 YAP Ağsu rayon təşkilatının Aparat rəhbəri,

19

 

5. Muradov Zaur Fazil oğlu İsmayıllı 17.07.1978 Ali, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 2006 YAP İsmayıllı rayon təşkilatının sədr müavini,

4

İsmayıllı Peşə Tədris Mərkəzinin direktoru Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
6. Qasımov Qasım Nurməhəmməd oğlu Qobustan 22.03.1959 Ali, Azərbaycan Politexnik İnstitutu, Bakı Sosial

İdarəetmə İnstitutu

2021 “Meqaplus” firmasında direktor müavini Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
7. Qasımlı Tural Şahnəzər oğlu Şamaxı 23.12.1982 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 2005 YAP Şamaxı rayon təşkilatının Şura üzvü,

7

ƏƏSMN tabeliyində DSMF Publik Hüquqi şəxsin 11 saylı Regional

Ərazi filialının direktor müavini

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Gəncə-Daşkəsən iqtisadi rayonu üzrə
8. Orucov Ramil Mayıl oğlu Gəncə 19.07.1980 Ali, Bakı Dövlət Universiteti, Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

2011 YAP Gəncə şəhər təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü,

3

Gəncə Dövlət Universitetində baş müəllim (0.5 ştat)
9. Heydərov Rövlan Nəsib oğlu Naftalan 16.09.1987 Ali, Lənkəran Dövlət Universiteti 2012 YAP Naftalan şəhər təşkilatının sədr müavini, Aparat rəhbəri

7

10. Yolçuyev Meydanəli Binəli oğlu Daşkəsən 25.03.1958 Ali, Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutu 1995 YAP Daşkəsən rayon təşkilatının sədri,

20

RİH-də Ərazi idarəetmə və yerli özünüidarəetmə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

11. İsmayılov Elçin Şəmil oğlu Goranboy 14.04.1967 Ali, M.F.Axundov adına Rus Dili və 2000 YAP Goranboy rayon təşkilatının sədri,

9

Ədəbiyyatı İnstitutu
12. İsayev Vüqar Sabir oğlu Göygöl 14.07.1970 Ali, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 1995 YAP Göygöl rayon təşkilatının sədr müavini,

11

Rayon İcra Hakimiyyətində ərazi idarəetmə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
13. Bayramov Gündüz Çankay oğlu Samux 27.09.1972 Ali, Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyası, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 1995 YAP Samux rayon təşkilatının sədri, 14 Rayon Statistika İdarəsinin rəisi Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

Qarabağ iqtisadi rayonu üzrə
14. Əhmədov Rövşən Nağı oğlu Ağcabədi 08.05.1968 Ali, Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutu 2001 YAP Ağcabədi rayon təşkilatının sədri,

7

Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

15. Quliyev Mansur Söhbət oğlu Ağdam 25.11.1972 Ali, Azərbaycan Kənd

Təsərrüfatı Akademiyası

2000 Rayon İcra Hakimiyyətində Ərazi idarəetmə və yerli özünüidarəetmə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
16. Şadlinskaya Faqət Nəcəb qızı Bərdə 02.02.1964 Ali, Bakı Dövlət Universiteti 2006 YAP Bərdə rayon təşkilatının sədri, 10 Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının müavini Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

17. Həşimova Almaz Ələkbər qızı Füzuli 01.06.1953 Ali, 1998 YAP Füzuli rayon təşkilatının sədri,
Azərbaycan Dövlət Universiteti 10
18. Əliyev Vahid Surxay oğlu Xocalı 02.11.1961 Ali, Azərbaycan Politexnik İnstitutu, Bakı Sosial İdarəetmə və Politologiya

İnstitutu, Bakı Dövlət

Universiteti

1995 YAP Xocalı rayon təşkilatının sədri, 25 Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının müavini Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

19. Hüseynov Vüsal Cavay oğlu Xocavənd 23.01.1985 Ali, Azərbaycan Bədən Tərbiyəsi və İdman

Akademiyası

2007 YAP Xocavənd rayon təşkilatının Aparatında məsləhətçi,

13

Gənclər Birliyinin sədri,

10

20. Əliyev Təvəkkül Böyükkişi oğlu Şuşa 20.05.1959 Ali, Xankəndi Pedaqoji

İnstitutu

2002 YAP Şuşa rayon təşkilatının sədri, 11 Şuşa rayon Təhsil şöbəsinin müdiri Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

21. Əsədov Eldar Garay oğlu Tərtər 01.02.1961 Ali, M.Əzizbəyov adına Neft və Kimya İnstitutu 2000 YAP Tərtər rayon təşkilatında baş məsləhətçi,

5

Qazax-Tovuz iqtisadi rayonu üzrə
22. Hacıyev Etibar Cəfər oğlu Ağstafa 09.03.1972 Ali, Azərbaycan Dövlət

İqtisad Universiteti,

1995 YAP Ağstafa rayon təşkilatının şəhər ərazi partiya təşkilatının sədri, Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Ağstafa şəhəri inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Dövlət İdarəçilik Akademiyasi 5
23. Nağıyev Rüstəm Vaqif oğlu Gədəbəy 28.02.1972 Ali, Azərbaycan Kənd

Təsərrüfatı Akademiyası

2003 YAP Gədəbəy rayon təşkilatının sədri,

8

24. Nəbiyev Anar Telman oğlu Qazax 20.09.1970 Ali, Gəncə Texnologiya Universiteti, Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

1993 YAP Qazax rayon təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü, 23 “Az FOOD” MMC-nin

direktoru

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
25. Vəliyev Fəxrəddin Vəli oğlu Şəmkir 02.06.1955 Ali, Gəncə Pedaqoji Universiteti, Bakı

Ali Partiya Məktəbi, Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyası

1993 YAP Şəmkir rayon təşkilatının sədri, 20 Şəmkir rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

26. Pənahov Nihad Məmmədtağı oğlu Tovuz 28.03.1991 Ali, Dövlət Aqrar Universiteti, Dövlət İdarəçilik Akademiyası 2010 YAP Tovuz rayon təşkilatının Aparat rəhbəri,

3

Quba-Xaçmaz iqtisadi rayonu üzrə
27. Balaqadaşov Məhəmməd Müslüm

oğlu

Xaçmaz 03.03.1956 Ali, Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı

İnstitutu

2019
28. Nəbizadə Fidan Nizami qızı Quba 18.01.1987 Ali, Bakı Dövlət Universiteti,

Sumqayıt Dövlət Universiteti

2008 Bağbanlı kənd tam orta məktəbinin direktoru Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
29. İbramxəlilov David Nurəddin oğlu Qusar 06.09.1955 Ali, 2001 YAP Qusar rayon təşkilatının sədri, 12
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti
30. Baxşıyev Samir Vadim oğlu Siyəzən 26.10.1980 Ali, Bakı Dövlət Universiteti 2007 YAP Siyəzən rayon təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü,

4

Siyəzən rayonu Gilgilçay qəsəbə tam orta məktəbinin direktoru Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
31. Balabəyov Mehdi Eyyub oğlu Şabran 27.11.1970 Ali, Azərbaycan İnşaat

Mühəndisləri Universiteti, Dövlət İdarəçilik Akademiyası

1995 YAP Şabran rayon təşkilatının sədri, 21 Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

Lənkəran-Astara iqtisadi rayonu üzrə
32. Cəfərov Həbib Zərxan oğlu Astara 19.04.1977 Ali, Bakı Dövlət Universiteti (bakalavr, magistr) 2011 YAP Astara rayon təşkilatının Şura üzvü,

10

Deputat köməkçisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
33. Mirxaslı Mirsüleyman Mirismayıl oğlu Cəlilabad 25.07.1961 Ali, Azərbaycan Xalq

Təsərrüfatı İnstitutu

1993 YAP Cəlilabad rayon təşkilatının sədri,

24

34. Mirzəyev Malik Soltanağa oğlu Lerik 05.09.1975 Ali, Bakı Dövlət Universiteti 1997 YAP Lerik rayon təşkilatında Nəzarət-Təftiş

Qrupunun sədri, 2

35. Əmənullayev İqbal Qabil oğlu Lənkəran 08.05.1963 Ali, Azərbaycan Dövlət Tibb Universiteti, Tibb üzrə fəlsəfə doktoru 1995 YAP Lənkəran şəhər təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü,

6

Lənkəran Tibb Kollecinin direktoru Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
36. Əliyev Seyfəddin Abusət oğlu Masallı 29.08.1972 Ali, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası, Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

1998 YAP Masallı rayon təşkilatının sədri,

10

Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aparatının Ərazi idarəetmə və yerli özünüidarəetmə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

37. Alışov Anar Xalıq oğlu Yardımlı 16.01.1986 Ali, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası 2009 YAP Yardımlı rayon təşkilatının sədr müavini,

4

Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Mərkəzi Aran iqtisadi rayonu üzrə
38. Yusubov Cavanşir Nəriman oğlu Mingəçevir 18.06.1953 Ali, Azərbaycan Xalq

Təsərrüfatı İnstitutu

1996 YAP Mingəçevir şəhər təşkilatının sədri,

21

39. Rəcəbov Əlişah Rəcəb oğlu Ağdaş 26.01.1967 Ali, Azərbaycan

Mühəndis İnşaat İnstitutu

2003 YAP Binəqədi rayon Nəzarət- Təftiş qrupunun sədri,

6

40. Şükürov Sahib Yunis oğlu Göyçay 03.10.1972 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 1996 YAP Göyçay rayon təşkilatının sədri,

5

Ağdaş Regional Mədəniyyət İdarəsinin rəis müavini Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

41. Cəbrayılov Ayaz Akif oğlu Kürdəmir 05.03.1970 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 2000 YAP Kürdəmir rayon təşkilatının sədr müavini,

20

ƏƏSM nazirliyinin tabeliyində DSMF publik hüquqi şəxsin 12 saylı regional Kürdəmir ərazi filialının müdiri Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
42. Abdullayeva Şəhla Əhməd qızı Ucar 27.02.1963 Ali, Azərbaycan Dövlət

Universiteti

1995 YAP Ucar rayon təşkilatının sədri, 20 Ucar rayon İcra Hakimiyyəti başçısının müavini, ictimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsinin müdiri Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

43. Əliyev Rafiq Vaqif oğlu Yevlax 06.01.1983 Ali, Naxçıvan Dövlət Universiteti 2004 YAP Yevlax rayon təşkilatının Aparat rəhbəri,

2

44. Əliyev İlkin Böyükağa oğlu Zərdab 27.06.1982 Ali, Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti, Mingəçevir

Politexnik İnstitutu

2005 YAP Zərdab rayon təşkilatının Şura üzvü,

9

Zərdab rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Mil-Muğan iqtisadi rayonu üzrə
45. Səfərov Müşfiq Arzuman oğlu Beyləqan 01.06.1978 Ali, Azərbaycan Aqrar Universiteti 1998 YAP Beyləqan rayon təşkilatının Aparat rəhbəri, 20 Deputat köməkçisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
46. Ağayev Səfa Malik oğlu İmişli 02.01.1962 Ali, Azərbaycan Xalq

Təsərrüfatı İnstitutu, Dövlət İdarəçilik Akademiyası

1995 YAP İmişli rayon təşkilatının sədri, 14 Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

47. Şıxəliyev Lütvəli İbrahim oğlu Saatlı 08.06.1954 Ali, Azərbaycan İnşaat

Mühəndisləri Universiteti

1993 YAP Saatlı rayon təşkilatının sədri, 22
48. Rüstəmov Varis Rüstəm oğlu Sabirabad 02.05.1990 Ali, Gəncə Dövlət Universiteti 2011 YAP Sabirabad rayon təşkilatının Şura üzvü, Rayon Gənclər

Birliyinin sədri, 2

Deputat köməkçisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonu üzrə
49. Balayev Azad Rizvan oğlu Balakən 25.04.1963 Ali, Azərbaycan Neft və Kimya İnstitutu 1995 YAP Balakən rayon təşkilatının sədri,

9

Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

50. Allahverdiyev Natiq Şükür oğlu Qax 10.05.1972 Ali, Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutu 2000 YAP Qax rayon təşkilatının aparat rəhbəri,

21

51. Ağasəfov Abil Adil oğlu Qəbələ 07.07.1965 Ali, Azərbaycan Texnologiya

İnstitutu, Dövlət İdarəçilik Akademiyası

1995 YAP Qəbələ rayon təşkilatının sədri, 9 Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

52. Məhərrəmov Saleh Calal oğlu Oğuz 20.01.1967 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 1995 YAP

Oğuz rayon təşkilatının sədri, 14

Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aparatının Sənədlərlə və vətəndaşların

müraciətləri ilə iş şöbəsinin

müdiri

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

53. Mikayılov Daşqın Gündüz oğlu Şəki 11.05.1985 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, 2010 YAP Şəki şəhər təşkilatının sədr müavini, Şəki şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Dövlət İdarəçilik Akademiyası 4
54. Qurbanov Habil Qurban oğlu Zaqatala 03.08.1970 Ali, Azərbaycan Dövlət

Pedaqoji Universiteti

1999 YAP Zaqatala rayon təşkilatının sədri,

14

Rayon Təhsil şöbəsinin müdiri Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonu üzrə
55. Fərzəliyev Arif Aydın oğlu Cəbrayıl 01.04.1960 Ali, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 1993 YAP Cəbrayıl rayon təşkilatının sədri,

22

Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci

müavini

Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır

56. Misirov Həbib Məhərrəm oğlu Kəlbəcər 09.02.1979 Ali, Ali İctimai- Siyasi Kollec, Dövlət İdarəçilik Akademiyasi, (bakalavr, magistr) 2000 “Azərbaycan Dəmir Yolları”

QSC-də ərazi partiya təşkilatının sədr müvini,

4

“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin şöbə müdirinin müavini Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
57. Rüstəmov Təhmasib İbrahimxəlil oğlu Qubadlı 27.03.1968 Ali, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası, Dövlət İdarəçilik Akademiyası 1993 YAP-a ilk üzv olanlardan və partiyanın

təşkilatlanmasında

fəallıq göstərənlərdəndir

58. İlyasov İlqar Süleyman oğlu Laçın 15.12.1972 Ali, Bakı Sosial İdarəetmə Və Politologiya

İnstitutu

2009 YAP Laçın rayon təşkilatının sədri, 3 Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının müavini Rayon təşkilatının sədri vəzifəsində qalması məqsədəuyğundur.
Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
59. Quluzadə Natiq Qurban oğlu Zəngilan 27.07.1984 Ali, Azərbaycan Dillər Universiteti, Dövlət İdarəçilik Akademiyası 2010 YAP Zəngilan rayon təşkilatının Şura üzvü,

4

Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Şirvan-Salyan iqtisadi rayonu üzrə
60. Qəhrəmanov Zahir Məmmədyar oğlu Şirvan 27.10.1959 Ali, Azərbaycan Kooperasiya Universiteti,

Dövlət İdarəçilik Akademiyası

1993 YAP Şirvan şəhər təşkilatının Şura üzvü,

20

Maye və qaz doldurma stansiyasının rəis

müavini

Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
61. Qurbanlı Kamil Məhəmməd oğlu Biləsuvar 26.02.1978 Ali, Bakı Sosial İdarəetmə və Politologiya İnstitutu, Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

2002 YAP Biləsuvar rayon təşkilatının Şura üzvü,

13

Rayon İcra Hakimiyyətində şöbə müdirinin müavini Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
62. Əmirəslanov Elnur Mehman oğlu Hacıqabul 24.08.1982 Ali, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 2007 YAP Hacıqabul rayon təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü,

8

Sabirabad regional mədəniyyət idarəsinin Hacıqabul rayon üzrə nümayəndəsi Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
63. Fərzəliyev Ülvi Cəlil oğlu Neftçala 03.07.1984 Ali, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 2012 YAP Neftçala rayon təşkilatının İdarə Heyətinin üzvü,

4,

Rayon Gənclər Birliyinin sədri, 6

Neftçala rayon Yeniqışlaq kənd ümumi orta məktəbinin direktoru Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
64. Əhmədov Elmar Ağakişi oğlu Salyan 30.09.1976 Ali, Azərbaycan İnşaat 2001 YAP Salyan rayon təşkilatının sədr

müavini,

Təhsil Nazirliyinin 13 saylı ərazi maliyyə Tutduğu digər vəzifədən getməyə hazırdır
Mühəndisləri Universiteti 9 hesablama mərkəzində rəis müavini

***

 

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

Əvvəlki məqalə

“NATO Rusiyaya təhlükə törətmir” –

Sonrakı məqalə

“NATO qoşunlarını Ukraynaya yerləşdirməyəcək” –